Sõrmused on tehtud täispuidust ja/või painutatud spoonist. Valmistan puidust sõrmuseid vastavalt tellija soovitud mõõdule ja disainile. Piirangud täispuidust sõrmustele on: min laius 7 mm ja servapaksus min 3,5 mm. Spoonist sõrmusele: laius 7 mm ja servapaksus 2,5-3 mm. Tugevdamiseks lisan täispuidust sõrmusele spoonist sisemise ringi. Spoonikihtide vahel on veekindel liim. Võimalus on ka tellida volframkarbiidist(tungsten) korpusega metallist sõrmuseid.
Sõrmused on pritsmekindlad, st nendega ei juhtu lühiajalisel kokkupuutel veega midagi. Käsi saab pesta, aga pesukemikaale ei tohiks kasutada, kui sõrmes on puidust või metallosaga sõrmus.
Peale veega kokkupuudet tuleb sõrmest võtta ja kuivatada nii käed kui ka sõrmus. Ujuma minnes tuleks sõrmus ära võtta. Titaanist ja volframkarbiidist(tungsten carbide) sõrmused on tugevad kuid siiski tuleb jälgida, et ei vigastaks sõrmuse keskel olevat täitematerjali. Kui see siiski juhtub on seda võimalik uuendada või parandada.
Kui töötad masinate või tööriistadega, võiksid sõrmuse kriimustamise vältimiseks ära võtta. Samuti oleks hea vältida kokkupuudet selliste abrasiivsete materjalidega nagu näiteks liiv ja pulber. Puit on teadupärast pehmem materjal ja päris igavesti tõenäoliselt ei kesta. Sõrmused on aga valmistatud ja töödeldud kestma pikkadeks aastateks. Kui pikkadest, sõltub siiski kasutamise intensiivsusest ja hooldamise korrektsusest.
Kui Teie ehe saab vigastada või soovite viimistlust uuendada, siis võtke kindlasti ühendust sõrmuse valmistajaga.
Kui jälgida kõiki ülaltoodud hoolduse ja kasutamise tingimusi, siis pakub sõrmus Teile rõõmu pikki aastaid.
Soovid midagi erilist? Miks mitte ainulaadne ja vastupidav sõrmus mammuti (woolly mammoth) hamba kildudega? Mina kasutan sõrmustes Venemaa arktilises osas väljasulavast igikeltsast leitud fossiilseid tükke. Anname fossiilile uue elu!

Sõrmuste hinnad: 2022
spoon- või täispuit — 45.-
puit ja pool-vääriskivi — alates 65.- *
volframkarbiidist metallosa ja pool-vääriskivi — alates 80.- *
volframkarbiidist metallosa ja mammuti hammas — alates 110.- *
*hind oleneb kas opaaliga, helendav, 24kt kullaga(kuldleht sõrmuse täiteks)
Sõrmuste valmistamisel kasutan neid laboratooriumis loodud *opaali variatsioone, pool-vääriskive ning puiduliike:
*Kallimad ja raskemini leitavad looduslikud kalliskivid – teemant, safiir, smaragd, rubiin ja opaal – kasvatatakse laboris. Nende kivide keemilised, optilised ja füüsilised omadused on identsed looduslikult esineva kividega, nende eelis on aga eetiline saamisviis, mis ei kahjusta loodust.

Saadaval suurused:

US — 5  5.5  6  6.5  7  7.5  8  8.5  9  9.5  10  10.5  11  11.5  12  12.5  13  13.5

Eesti — 15.7  16.1  16.9  17.3  17.7  18.1  18.5  18.9  19.4  19.8  20.2  20.6  21.1  21.4  21.8  22.2  22.6