Piirangud täispuidust sõrmustele on: min laius 7 mm ja servapaksus min 3,5 mm. Spoonist sõrmusele: laius 7 mm ja servapaksus 2,5-3 mm. Tugevdamiseks lisan täispuidust sõrmusele spoonist sisemise ringi.
Kasutan sõrmustel viimistlust, mida tuntakse C.A Glue viimistlusena. CA-liim on üldiselt tuntud kui superliim ja kõvenemisel on see mittetoksiline ja väga vastupidav.
Sõrmused on pritsmekindlad, st nendega ei juhtu lühiajalisel kokkupuutel veega midagi. Käsi saab pesta, aga pesukemikaale ei TOHI kasutada, kui sõrmes on puidust sõrmus. Peale veega kokkupuudet tuleb sõrmest võtta ja kuivatada nii käed kui ka sõrmus. Pikalt ujuma minnes tuleks sõrmus ära võtta. Samuti hoidke sõrmused eemal tugevatest puhastusvahenditest /atsetoonist /küünelaki eemaldajast /lakibensiinist, kuna need vigastavad viimistlust kindlasti. Kui töötad masinate või tööriistadega, võiksid sõrmuse kriimustamise vältimiseks ära võtta. Samuti oleks hea vältida kokkupuudet selliste abrasiivsete materjalidega nagu näiteks liiv ja pulber. Puit on teadupärast pehmem materjal ja päris igavesti tõenäoliselt ei kesta.
Eemaldage sõrmus enne mis tahes tegevust, mis viimistlust võib vigastada.
Titaanist ja volframkarbiidist(tungsten carbide) sõrmused on tugevad kuid siiski tuleb jälgida, et ei vigastaks sõrmuse keskel olevat täitematerjali. Kui see siiski juhtub on seda võimalik uuendada või parandada.
Sõrmused on aga valmistatud ja töödeldud kestma pikkadeks aastateks. Kui pikkadest, sõltub siiski kasutamise intensiivsusest ja hooldamise korrektsusest.
Kui Teie ehe saab vigastada või soovite viimistlust uuendada, siis võtke kindlasti ühendust sõrmuse valmistajaga.

 

Soovid midagi erilist? Miks mitte ainulaadne ja vastupidav sõrmus mammuti (woolly mammoth) hamba kildudega? Mina kasutan sõrmustes Venemaa arktilises osas väljasulavast igikeltsast leitud fossiilseid tükke. Anname fossiilile uue elu!

Sõrmuste hinnad: 2023
spoon- või täispuit — 45.-
puit ja opaal — alates 65.- *
volframkarbiidist metallosa ja opaal — alates 80.- *
*hind oleneb kas opaaliga, helendav. Sõrmuste valmistamisel kasutan neid laboratooriumis loodud *opaali variatsioone, pool-vääriskive ning puiduliike:
*Kallimad ja raskemini leitavad looduslikud kalliskivid – teemant, safiir, smaragd, rubiin ja opaal – kasvatatakse laboris. Nende kivide keemilised, optilised ja füüsilised omadused on identsed looduslikult esineva kividega, nende eelis on aga eetiline saamisviis, mis ei kahjusta loodust.

Saadaval suurused:

US — 5  5.5  6  6.5  7  7.5  8  8.5  9  9.5  10  10.5  11  11.5  12  12.5  13  13.5

Eesti — 15.7  16.1  16.9  17.3  17.7  18.1  18.5  18.9  19.4  19.8  20.2  20.6  21.1  21.4  21.8  22.2  22.6